Волейболистките ни с първа загуба в Европейската лига

Снимка: Спортал

Женският ни национален отбор записа първа загуба в Европейската лига. В четвъртия си домакински мач от първа група българките отстъпиха пред загубиха от Турция с 1:3 гейма (25:19, 13:25, 18:25, 16:25) в зала "Христо Ботев".

Избраничките на Иван Петков спечелиха само първата част, след което настъпи спад в играта им и гостенките поеха инициативата. Отборът на Турция спечели категорично следващите три гейма.

С 19 точки за българския отбор се отличи Гергана Димитрова, а 9 точки добави нейната съотборничка Нася Димитрова. Най-резултатни за Турция бяха Гьозде Йълмаз и Кюбра Акман с по 18 точки.

В другия мач от групата Азербайджан победи Словения с 3:0 гейма.

Въпреки поражението България остава начело в групата с 9 точки, след като спечели първите си три мача. На второ място е Турция с 6 точки.

На 19-и и 20-и юни България гостува на Словения.