Аржентина ще играе на световен полуфинал за първи път от 1990-а

Аржентина тържествува
Снимка: FIFA

Аржентина победи Белгия с 1:0 на "Ещадио Насионал Мане Гаринча" и се класира на полуфинал на световно първенство след 24-годишна пауза. Гонсало Игуаин беше автор на единственото попадение още в осмата минута и благодарение на това "гаучосите" най-сетне преодоляха четвъртфиналите, на които отпадаха в последните два Мондиала.

Мартин Демикелис започна в центъра на отбраната, а Хосе Басанта замени наказания Маркос Рохо на левия бек в селекцията на Алехандро Сабейя. Серхио Агуеро, чието участие бе поставено под въпрос до последно, бе оставен на резервната скамейка, като вместо него отново стартира Есекиел Лавеци. Лионел Меси и Гонсало Игуаин тормозеха отбраната на "червените дяволи". За голямата звезда на Барселона това бе 91-ви мач с екипа на Аржентина, с което той изравни по брой участия легендата на "гаучосите" Диего Марадона.