Юношеските ни футболни национали отстъпиха драматично пред Сърбия в последния си мач на европейското първенство

национали до 19 години

Юношеският ни национален отбор по футбол до 19 години загуби и от състава на Сърбия с 0:1 в последния си трети мач от втора група на европейското първенство в Унгария. Голът за младите сръбски футболисти отбеляза влезлият като резерва нападател Станиша Мандич в 90-та минута.

Така Сърбия се класира за полуфиналите, заедно с Германия, а България остана на последното, четвърто място в групата след три загуби /0:3 от Германия, 0:1 от Украйна и 0:1 от Сърбия/ и не успя да си осигури място на световното първенство за юноши през 2015 година в Нова Зеландия.

Още в 4-та минута след неумела намеса на българския вратар Александър Любенов сръбските футболисти бяха близко до първия гол, но Йович пропусна. В 19-та минута нашият отбор получи фаул от удобна позиция, но ударът на Радослав Цонев рикушира в играч от стената и излезе в ъглов удар. В 22-та минута Гачинович отправи опасен удар, но Александър Любенов спаси. До края на полувремето вратарят ни Александър Любенов имаше добри изяви и на няколко пъти спаси отбора.

През второто полувреме играта бе сравнително равностойна, като по-чисти положения имаха сръбските футболисти, а българите стигаха главно до ъглови удари, изпълнявани предимно от Станислав Дрянов. Така се стигна до 90-та минута, когато влезлият като резерва  Станиша Мандич надбяга българските защитници и изпрати топката в мрежата на Александър Любенов - 1:0 за Сърбия, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на албанеца Енеа Йорги. В другата среща от нашата група: Германия - Украйна 2:0.

Среща от третия и последен кръг във втора група на европейско първенство по футбол за юноши до 19 години:

България - Сърбия - 0:1
главен съдия: Енеа Йорги /Албания/