Мъка: И Холандия започна да ни бие на баскетбол

Баскетнационалите ни загубиха от състава на Холандия в първия си мач от квалификациите за ЕвроБаскет

Отборът на Холандия обезсмисли участието на България в квалификациите за европейското първенство следващата година и то още на старта на кампанията. "Лалетата" ни удариха лошо с 62:53 точки и вгорчиха дебюта на Георги Младенов като селкционер на мъжкия тим.

Нашите поведоха с 8:6 след добри изяви на Павлин Иванов и Александър Везенков, но веднага се възползваха от ръстовото си превъзходство като обърнаха резултата до 12:15. Божидар Аврамов вкара тройка минута преди края, но само за 60 секунди гостите ни вкараха 5 безответни точки - 15:20. Холандия постепенно трупаха точки и дръпнаха с цели 10 на почивката - 27:37.

След почивката нашите продължиха с пропуските под коша, а холандците накзваха всяка грешка в защита - 15 точки повече за тях 10 минути преди края на двубоя. Искрица надежда даде серия на българите от 10:0 след успешни атаки на Божидар Аврамов, като разликата бе намалена до само 2 точки - 50:52 след кошове на Костов и Маринов 3 минути преди края. Холандците отвърнаха с две поредни тройки, а пропуск на нашите в атака сложи и край на двубоя.

Божидар Аврамов единствен премина границата от 10 точки и завърши със 17. Александър Везенков добави 9, а Чавдар Костов - 8. За Холандия Арвин Слахтер реализира 18 точки, а Ник Аудентаг завърши с 13.

Следващата среща на нашите национали е на 13 август като гост на Черна гора.