Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Сингапур

Люис Хамилтън с "Мерцедес" спечели нощното състезание от Формула 1 за Голямата награда на Сингапур. Така британецът записа седма победа за сезона. След успеха световният шампион от 2008 година излезе начело в генералното класиране при пилотите с 214 точки, с три повече от своя съотборник Нико Розберг (Германия) пет кръга преди края на сезона. Германецът се отказа от участие в състезанието в 14 обиколка заради проблеми с болида, след като трябваше да стартира от бокса заради проблем с електрониката

Втори и трети завършиха пилотите на "Ред Бул" Себастиан Фетел (Германия) и Даниел Рикардо (Австралия)= Испанецът Фернандо Алонсо с "Ферари" се нареди четвърти, следван от Фелипе Маса (Бразилия) с "Уилямс".

По средата на състезанието на пистата се появи автомобил за сигурност заради катастрофа на Серхио Перес (Мексико) с "Форс Индия".

Следващият старт е за Гран При на Япония на 5-и октомври.