от 09.00 часа

България с първа победа във втората фаза на световното по волейбол

Страшимира Филипова получи наградата за най-добър играч при победата над Казахстан с 3:0
Снимка: fivb.org

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа във втората фаза на световното първенство в Италия след успех над Казахстан с 3:0 гейма (25:22, 25:15, 25:13). В "Палапанини" в Модена националките ни взеха трите точки, но останаха 6-ти във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 4 загуби.

Първият гейм на мача започна по-добре за казахстанките, които поведоха с 5:2 и 8:5 след поредица от успешни атаки на Мудритская. Нашите изравниха след грешки на Береснева и Анаркулова и ас на Емилия Николова и 8:8, като равенството се запази до 10:10. Българките поведоха с 16:13 при второто техническо, но последва ново равенство при 16:16. Преднината на нашия тим стана 23:18, а след това и 25:22 в края на гейма.

Във втората част българките поведоха с 5:1, като разликата нарасна до 8:3, 10:4 и 13:6, а второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:7. Сериозната разлика в точките ни даде необходимото спокойствие и без проблеми нашите затвориха гейма при 25:15.

Третият гейм започна с равенство до 6:6, след което България дръпна с 2 точки след две успешни атаки на Страшимира Филипова. Постепенно българките натрупаха преднина от 5 точки при второто техническо, а след това и цели от 9 при 21:12. Националките ни спечелиха гейма с 25:13 и с 3:0 мача.

С най-много точки за нашите приключиха Страшимира Филипова - 15 и Добриана Рабаджиева - 13, а за казахстанките Татяна Мудритская завърши с 16 точки.

Тази вечер от 21 часа отново в Модена женският ни тим ще изиграе последния си мач на световното срещу състава на Холандия.