Пропуски на Бербатов лишиха "Монако" от трите точки срещу "Каен"

Бербатов и съотборниците му не успяха да победят "Каен" като домакин
Снимка: sportal.bg

Отборите на "Монако" и "Каен" завършиха наравно 2:2 в двубой от 14-ия кръг на френското първенство, като в двубоя имаше доста обрати.

Димитър Бербатов се завърна в игра за домакините след контузия, но неговите пропуски през второто полувреме попречиха на "монегаските" да запишат 3 точки в актива си. Така след три поредни равенства "Монако" изостава на 10 точки зад лидера "Пари Сен Жермен", а "Каен" е на 16-о място в подреждането.

За по-малко от 10 минути пред бившия ни национал се откриха три възможности да вкара, но той пропусна от чудесни позиции пред вратата на гостите. Бербатов обаче имаше заслуга за първото попадение на "Монако" още в 5-ата минута - след удар на българина Еманюел Имору си отбеляза автогол при опит да изчисти топката.

5 минути след подновяването на играта Бенгали Фоде Койта изравни, а малко по-късно Жофри Кондогбия си вкара автогол, като прехвърли с глава вратаря си Субашич.

При този негативен резултат "Монако" тръгна да изравнява като стигна до 2:2 в 75-ата минута след гол на Жоао Моутиньо.