Загуба за националите ни в първия ден на европейското по минифутбол

Националният ни отбор по минифутбол преди първия си мач на европейското
Снимка: bamf-bg.eu

България допусна пълен обрат и загуби с 2:3 от Полша в първата си среща от Европейското първенство по минифутбол, което се провежда в курорта Херцег Нови в Черна гора. Отборът на VIP Dent от Пловдив, който представя страната на форума на Стария континент, изигра първата си среща от груповата фаза в зала "Игало". Още в първите минути познатият ни от ЦСКА и "Ботев" Пловдив Тодор Тимонов се разписа от центъра след мощен удар от фаул. Българите продължиха да доминират и след бърза комбинация Мустафа Мехмедов прониза противниковия страж за втори път. Виктор Зитек върна един гол след диагонален изстрел от границата на наказателното поле. Красив прехвърлящ шут на Михал Хайдровски направи 2:2, а така приключи и първата част. През второто полувреме падна само още един гол и негов автор бе Игор Святкевич след ново неразбирателство в нашата отбрана.

В петък националите ще играят останалите си два мача от груповата фаза. В 12 часа е срещата с Уелс, а в 22 часа е мачът срещу Словакия

Съставът на България: Тодор Малинов, Симеон Лазаров (к), Андрей Костадинов, Тодор Банев, Мустафа Мехмедов, Николай Павлов, Ангел Крушков, Николай Петров, Димо Станков, Христо Трифонов, Илия Иванов, Христо Чалъков, Васил Тодоров, Тодор Тимонов, Стоян Ангелов.