от 07.00 часа

"Наполи" се справи със "Сасуоло", вече е на три точки от "Рома"

Сапата бележи първия гол за "Наполи"

"Наполи" победи гостуващия "Сасуоло" с 2:0 в среща от 24-тия кръг на италианското футболно първенство. Отборът на Рафаел Бенитес се доближи на три точки от вицешампиона "Рома", който в неделя завърши 1:1 с "Верона".

Домакините играха с човек по-малко след 72-рата минута, когато червен картон получи резервата Дрийс Мертенс, който фаулира грубо Симоне Мисироли. Белгиецът беше на терена само шест минути.

Сапата откри резултата в 61-вата минута. Той получи топката от Марек Хамшик пред наказателното поле. Първият му опит за удар беше блокиран, но при втория си изстрел прати топката в мрежата на съперника.

Девет минути по-късно капитанът Хамшик удвои. След бързо изпълнение на тъч Сапата овладя в близост до вратарското поле и върна назад към словака, който със силен удар преодоля вратаря Андреа Консили.

"Наполи" събра 45 точки, а лидер с 57 точки остава шампионът "Ювентус". "Сасуоло" заема 12-ото място с 29 точки.

"Интер" победи като гост "Каляри" с 2:1 и записа трета поредна победа в Серия А.