Отборите на "Гинган" и "Оксер" се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Франция

Носителят на Купата на Франция "Гинган" се класира за полуфиналите, след като елиминира четвъртодивизионния "Конкарно" с 2:1 като гост.

Така "Гинган" стана третият елитен отбор на полуфинал след "Сент Етиен" и "Пари Сен Жермен", а карето се допълва от "Оксер" от втора лига, който елиминира "Брест" след изпълнение на дузпи.

Гостите от "Гинган" откриха резултата още в 3-тата минута с гол на Кристоф Мандан, който засече топката в меле в малкото наказателно поле. В 22-рата минута домакините, които са сателитен отбор на Рен, изравниха благодарение на прехвърлящия удар на Кристоф Гурмелон.

И когато всички очакваха продълженията, Бове с фалцов удар от 30 метра осигури успеха на "Гинган".

В другата среща "Оксер" стигна до успех след дузпи като гост, след като четири от неговите пет изпълнители бяха точни. За домакините Юсеф Аднан при първия опит и Симон Фале при четвъртия пропуснаха и това се оказа решаващо.