от 07.00 часа

"Олимпик" Лион си върна лидерската позиция във Франция

Снимка: БГНЕС / Снимка: ЕПА/БГНЕС

Олимпик /Лион/ победи Монпелие с 5:1 в среща от 28-мия кръг на френското футболно първенство и отново се върна на първото място във временното класиране.

Олимпик /Лион/ е на първо място с 57 точки пред Пари Сен Жермен - 56 точки, Олимпик /Марсилия/ - 53 точки, Монако - 47 точки, Сент Етиен - 46 точки, Бордо - 45 точки, и др.

По два гола за победителите от Лион вкараха Александър Лаказет и младият нападател Набил Фекир, който изработи и дузпа.

Домакините от Монпелие откриха резултата още в 6-та минута с гол на Лукас Бариос, но Александър Лаказет изравни резултата от дузпа в 30-та минута, отсъдена за нарушение срещу Набил Фекир. А след това Набил Фекир вкара два гола - в 40-та и в 72-та минута, след отлични подавания на Гюркуф, и Олимпик /Лион/ поведе с 3:1.

В 90 плюс 1 минута Корентен Толисо увеличи на 4:1, а в 90 плюс 4 Александър Лаказет вкара своя втори гол в мача и оформи крайния резултат - 5:1 за Олимпик /Лион/.