"Монако" не успя да победи "Сент Етиен"

Димитър Бербатов

Димитър Бербатов започна като титуляр при равенството 1:1 на Монако у дома срещу Сент Етиен в първия двубой от 31-ия кръг на френското първенство.

Българският нападател остана на терена до 83-ата минута, когато беше заменен от Валер Жермен.

През първата част съперниците играха предпазливо и головите ситуации пред двете врати липсваха.

След почивката монегаските бяха по-активни, но първи получиха попадение. Гостите поведоха чрез Мевлут Ердинч, койтосе разписа с глава след центриране на Франк Табану в 62-атаминута.

Само шест минути по-късно Лейвин Курзава подаде на резервата Антони Мартиал и той изравни за крайното 1:1.

След това равенство Монако продължава да се намира на четвъртото място в Лига 1 с актив от 54 точки. Сент Етиен е на  пета позиция с точка по-малко.

Лидерът до момента и шампион за 2014 година Пари Сен Жермен е с 59 точки. В неделя столичани гостуват на Олимпик Марсилия в дербито на този кръг.