Катрин Тасева с 13-о място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Румъния

Снимка: Личен архив

Катрин Тасева се нареди на 13-о място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Букурещ (Румъния). Дебютантката в такъв ранг състезания събра сбор от 66,800 точки, като получи оценки от 16,600 за съчетанието с обръч, 16,950 точки за това с топка, 16,700 с бухалки и 16,550 с лента.

Другата ни представителка Сара Стайкова раздели 19-а позиция с представителката на домакините Ана Филиориану, които събраха актив от 64,000 точки (обръч – 16,600 точки, топка – 16,450 точки, бухалки – 14,950 точки и лента – 16,000 точки).

Победителка стана рускинята Яна Кудрявцева със сбор 75,950 точки, следвана от сънародничката си Маргарита Мамун – 73,800 точки и от Мелитина Станюта (Беларус)– 72,450 точки.

Ерика Зафирова раздели четвъртото място в многобоя на международния турнир, съпътстващ Световната купа, като събра 63,250 точки, колкото има и Елена Болотина (Беларус). Българката получи за своите изпълнения 15,350 точки на обръч, 15,950 точки на топка, 15,900 точки на бухалки и 16,050 точки на лента. Победителка стана рускинята Вероника Полякова с 68,450 точки.

В турнира при девойките старша възраст Биляна Писова се нареди на 23-то място в многобоя.