"Олимпик" (Лион) си върна лидерската позиция във Франция

Отборът на "Олимпик" (Лион) се изкачи на върха в класирането на френското футболно първенство.

Голове на Мохамед Ятара и Александър Лаказет през второто полувреме донесоха победа на "Олимпик" (Лион) с 2:0 над "Бастия". "Олимпик" води с две точки пред "Пари Сен Жермен", който има отложен мач срещу "Мец".

"Олимпик" доминираше тотално в мача срещу отбора на Бастия, чиито футболисти все още не можеха да се възстановят от тежкото поражение с 0:4 срещу "Пари Сен Жермен" във финала за купата на Лигата в събота.

Тимът от Лион обаче дълго време не можеше да поведе, след като Алфонс Ареола спаси хубав изстрел на Джордан Фери в шестата минута, а в 30-ата извади и положение на Стеед Малбранк. Последният напусна терена в 62-рата минута и беше заменен от френския национал Клемен Френиер, който се завърна на терена след 8-месечно лечение на травма.