„Левски“ на финал в първенството при жените

„Левски“ спечели драматично гостуването си на „Казанлък“ с 3:2 гейма, в отделните части 14:25, 16:25, 25:22, 25:23, 9:15 точки, във втория мач от полуфиналната плейофна серия в шампионата на България по волейбол при жените.

Така "сините" спечелиха плейофа с 2:0 победи и се класираха на финал в първенството, където ще срещнат големия си съперник през този сезон „Марица“ (Пловдив).

За домакините пък мачът беше последен през настоящата кампания. Възпитаничките на треньора Петър Дочев ще завършат на четвърто място в крайното класиране.

Във финалната серия отново ще се играе до 2 успеха от 3 мача, а първият двубой, който ще бъде в столичната зала "Христо Боев" е на 2 май.

Само преди седмица Левски и Марица играха един срещу друг на финала за купата на България, а пловдивчанки взеха трофея след много драматична победа с 3:2 гейма.