Юношите на България загубиха от Испания на Европейското първенство

Национален отбор на България до 17 години
Снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България загуби с 1:2 от Испания в група А на европейското първенство до 17 години, което се провежда в страната ни.

Пред около 7000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас българите направиха добро първо полувреме и се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През втората част обаче българския тим отпадна физически и бе надигран.

Това е втора загуба за отбора на Александър Димитров след поражението от Хърватия с 0:2 в мача на откриването, което лиши България от шансове за фазата на елиминациите.

Александър Димитров заложи на същата стартова 11-ка от мача с Хърватия.

В 11-а минута Куки откри резултата в полза на Испания след заучено статично изпълнение.

В края на първата част българите заиграха по-уверено и успяха да изравнят чрез Тонислав Йорданов от Литекс, който се възползва от груба грешка на вратаря на испанците Сантоме.

Втората част премина изцяло под диктовката на испанския отбор, който вдигна оборотите и упражни преса.

В 47-а минута отново след статично положение Вилалба отблизо се разписа и донесе победата на Испания.

В последния мач от групата България играе с Австрия на 12 май в Созопол.

България: Даниел Наумов, Димитър Савов, Радослав Димитров (74-Светослав Ковачев), Кристиян Савов, Георги Русев, Илиян Стефанов, Асен Чандъров (59-Алекс Боримиров), Матео Стаматов, Петко Христов, Павел Головодов, Тонислав Йорданов (59-Валентин Йосков)