Сара Стайкова с два бронзови медала от финалите в Корбей Есон

Снимка: БФХГ

Сара Стайкова спечели два бронзови медала във  финалите на отделните уреди на 41-ия международен турнир по художествена гимнастика в Корбей Есон (Франция). Талантливата ни гимнастичка стана трета на обръч с оценка 17.083 точки и на лента със 17.066 точки. Българката е със седмо място на топка и бухалки с оцнеки от 15.866 точки и 16.216 точки.

Ерика Зафирова, която се класира осма в многобоя получи пета оценка  за съчетанията си с топка и бухалки - 16.550 точки и 16.566 точки, и със шести места на обръч и лента - 16.616 точки и 16.566 точки.

Рускинята Арина Аверина спечели всичките златни медали - на топка със 17.950 точки, на обръч със 17.866 точки, на бухалки със 17.700 точки, а на лента раздели първото място със сестра си Дина Аверина, след като двете получиха еднаква оценка от 17.766 точки.

Тимът на България в състав Сара Стайкова, Ерика Зафирова и Боряна Калейн беше награден с купа за третото си място отборно на турнира, след съставите на Русия и САЩ.

Ансамбълът ни представи отлично съчетанията си с пет ленти и с два обръча/три чифта бухалки. Момичетата на Ина Ананиева бяха поканени да участват демонстративно в надпреварата.