Новак Джокович продължава с обрат в Рим

Новак Джокович

Защитаващият титлата си от миналата година Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3 830 295 евро.

Поставеният под номер 1 сърбин победи трудно след обрат с 5:7, 6:2, 6:3 срещу Томас Белучи. Бразилецът, който се намира на 68-о място в класацията на АТП, затрудни максимално своя по-опитен съперник и спечели първия сет със 7:5.

Новак Джокович направи пробив в четвъртия гейм на втората част и до края на двубоя контролираше събитията на корта. Лидерът в световната ранглиста има 32 победи и само две поражения през 2015 година, търсейки своята четвърта титла в италианската столица.

Джокович достига поне до тази фаза при всичките си девет участия на турнира в Рим. В следващия кръг сръбският тенисист ще се изправи срещу Кей Нишикори. Поставеният под номер 5 в схемата японец победи с 6:4, 6:3 срещу сърбина Виктор Троицки.

Томаш Бердих, поставен под номер 6, също се класира за четвъртфиналите, след като надигра драматично с 6:3, 3:6, 7:6 (2) италианеца Фабио Фонини. В миналия кръг Фонини отстрани българина Григор Димитров.

На четвъртфиналите Бердих ще се изправи срещу номер 2 в основната схема Роджър Федерер, който е трикратен финалист на турнира в Рим. Швейцарецът победи с 6:3, 7:5 срещу Кевин Андерсън (Южна Африка).