Драматична загуба за волейболистките ни в Баку

Снимка: Sportal.bg

Женският ни национален отбор по волейбол започна с драматична загуба участието си на първите в историята Европейски олимпийски игри в Баку. Момичетата на селекционера Драган Нешич отстъпиха в драматичен мач с 2:3 гейма пред състава на Германия, в отделните части 22:25, 26:24,25:10, 26:28 и 10:15 точки. Преломният момент в мача се оказа четвъртия гейм в който българките пропиляха три мач-бола.

Трябваше да спечелим с 3:1, но все пак съм доволен, защото не е лесно да изиграеш един такъв мач. Манталитетът беше много важен днес, това бе ключът към успеха, коментира срещата Драган Нешич.

Над всички за българския тим бе Елица Василева с 31 точки. Емилия Николова добави още 20 точки. За германките Марен Бринкер и Маргарета Кожух реализираха съответно 23 и 19 точки за победата.

Във втората си среща на Игрите волейболистките на България ще играят срещу силния тим на Русия. Двубоят е в понеделник от 07,00 часа българско време сутринта.