Волейболистите с втори успех над Куба

България записа втора поредна победа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна над Куба. След като в събота волейболистите на треньора Пламен Константинов спечелиха с 3:0, вчера те надделяха с 3:1 гейма.

Преди срещата зрителите в залата и състезателите почетоха с едноминутно мълчания паметта на загиналия днес в автомобилно състезание варненски пилот Тодор Славов.

Наставникът на България Пламен Константинов направи две промени в стартовата шестица в сравнение с вчерашния двубой. Вместо Тодор Скримов мача започна Станислав Петков, а като либеро двубоя стартира Владислав Иванов. Освен тях мача за домакините започнаха Андрей Жеков, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров и Николай Пенчев.

Първата част започна много оспорвано, резултатът се движеше точка за точка. След 7 изравнявания при първото техническо прекъсване България водеше с 8:7. След прекъсването резултатът отново се движеше точка за точка, но след четири изравнявания, последното при 11:11, България успя да поведе с 2 точки - 13:11. При второто техническо прекъсване домакините водеха с 16:14.

След 16:15 националите на България реализираха 3 поредни точки и дръпнаха с 4 точки преднина. Домакините показа отлична игра на блокада, добро изпълнение на сервис и след блок-аут на Теодор Тодоров затвориха гейма с 25:19.

Гостите започнаха по-добре втората част и след едно равенство в началото успяха да поведат с 4:1, което принуди треньора Пламен Константинов да поиска прекъсване. То даде резултат и домакините изравниха при 5:5, а след още едно равенство поведоха и първото техническо прекъсване бе при 8:6 за България. След прекъсването резултатът се движеше точка за точка, но след 10:9 за България домакините реализираха три поредни точки и поведоха с 13:9. При второто техническо прекъсване България водеше с 16:10.

При резултат 20:14 в игра за България влязоха Мирослав Градинаров и Любомир Агонцев. Домакините пропиляха два геймбола, но с атака на Теодор Тодоров взеха и втората част с 25:19.

Третата част започна с равностойна игра, а резултатът се движеше точка за точка до 3:3, след което Куба поведе с две точки. Българите изравниха при 7:7, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:7. След прекъсването гостите изравниха при 9:9, а след това и поведоха в резултата. Куба, благодарение на грешки на играчите на домакините, успя да поведе с 3 точки при 14:11, а при второто прекъсване резултатът бе 16:13 за гостите.

След като реализираха още 1 точка при 17:13 Пламен Константинов поиска прекъсване, кубинците реализираха нова точка и треньорът на България отново се опита да спре устрема им с прекъсване. Куба обаче отново спечели точка и в игра за домакините се появиха Данаил Милушев и Любомир Агонцев. При 15:23 за кубинците в игра за България влезе и Тодор Скримов на мястото на Виктор Йосифов. Силите на българите не стигнаха за обрат и Куба взе гейма с 25:19.

В началото на четвъртата част, слез равенство в началото, гостите поведоха с 3:1, а в последствие с 5:2. Българите изравниха при 6:6 след отлична тройна блокада. След още едно равенство с отлична атака на Владимир Николов при първото техническо прекъсване домакините водеха с 8:7. Последва равенство при 8:8, след което България реализира 4 поредни точки и поведе с 12:8. При второто техническо прекъсване преднината на българите беше 6 точки - 16:10. До края на четвъртата част домакините поддържаха комфортен аванс и спечелиха гейма с 25:17, а с него и мача с 3:1.

Следващите срещи на България в Световната лига са идната събота и неделя, когато във Варна гостува тимът на Аржентина.