Люис Хамилтън с най-добро време в първата свободна тренировка преди Гран при на Унгария

Люис Хамилтън направи най-добра обиколка в първата свободна тренировка преди неделното Гран при на Унгария от Формула 1. Британският пилот на "Мерцедес" се оказа по-бърз от своя съотборник Нико Розберг, втори в сесията, с което германският конструктор спечели двойна победа.

Сесията беше прекъсната на два пъти - първо заради катастрофа на Серхио Перес от Форс Индия в завой номер 11, а след това и заради грешка на Кими Райконен в следващия шикан на пистата.

Въпреки че трябваше да се прибере в бокса на "Ферари" малко преди края, Райконен спечели третото място в сутрешната сесия, следван от дуото на "Ред Бул" - Даниел Рикардо и Данил Квят. Шести остана четирикратният световен шампион Себастиан Фетел с "Ферари".

Хамилтън е лидер в генералното класиране при пилотите, но води само със 17 точки на Розберг преди неделния старт, насрочен за 15.00 часа българско време. В същия час, но в събота, ще бъдат проведени и квалификациите за място.