от 07.00 часа

Антони Марсиал с огромен принос за победата на "Манчестър Юнайтед" над "Ливърпул" с 3:1 в Англия

Антони Марсиал

Антони Марсиал заяви себе си като важна фигура за новия "Манчестър Юнайтед" и може би спечели запалянковците на отбора със страхотния гол за успеха с 3:1 над "Ливърпул" в среща от петия кръг във Висшата футболна лига на Англия. Марсиал, който дойде при Луис ван Гаал от "Монако" за 36 милиона евро, истински танцува между четирима бранители на големия съперник "Ливърпул" и технично прати топката в мрежата. Голът му оформи крайното 3:1 четири минути преди края.

След ужасното първо полувреме, което стопи ентусиазма на повечето от феновете по трибуните, домакините отбелязаха първия гол 4 минути след подновяването на играта. Дейли Блинд отбеляза с техничен удар, а в 70-ата минута Андер Ерера от дузпа удвои. Той сам си спечели дузпата, след като беше повален от 18-годишния бек на гостите Джо Гомес.

Шест минути преди последния съдийски сигнал Кристиан Бентеке намали преднината на "Червените дяволи" с акробатична задна ножица, а 20 минути след влизането си на терена Марсиал оформи окончателния баланс.

Победата увеличи аванса на домакините на 10 точки, с които те са на 2-о място, измествайки "Арсенал" с по-добра горова разлика. Привържениците на "Ливърпул" пък бяха недоволни от липсата на възможности в атака и прекалено защитната игра.