Едисон Кавани спаси ПСЖ от загуба

Едисон Кавани

Единсон Кавани отбеляза петия си гол в шест мача от началото на сезона във френското първенство по футбол, но той беше достатъчен само за равенство 1:1 на Пари Сен Жермен срещу Реймс. Защитаващите титлата си столичани все пак останаха непобедени и водят с точка пред отбора на Рен, който завърши 1:1 срещу Лил в петък вечер.

Кавани, който се появи като резерва за последните 25 минути, вкара гола си в 84-та след пас на Хавиер Пасторе. Пари Сен Жермен имаше по-добрите положения и през първото полувреме на срещата, но не успя да стигне до гол при липсата на шестима титуляри, играли през седмицата срещу Малмьо в Шампионската лига.

Второто полувреме премина значително по-добре за отбора на Реймс. Домакините дори успяха да поведат в резултата в 83-та минута, когато контраатака завърши с попадение на Теосон Сибачо. Пари Сен Жермен обаче отговори моментално чрез Кавани, който засече паса на Пасторе в мрежата на Реймс за крайното 1:1.