Везенков дебютира в Евролигата

Снимка: клубен сайт

Българският баскетболист Александър Везенков дебютира за тима на "Барселона" в най-престижкия баскетболен турнир в Европа - Евролигата.

Испанският вицешампион загуби гостуването си на първенеца на Турция "Пънар" (Кършияка) с 62:71 (18:18, 9:11, 11:25, 24:17) точки в първия кръг на група "С".

Везенков се появи в игра като резерва в средата на първата част. 20-годишният българин завърши с 2 точки за 7:45 минути.

Пред близо 5000 зрители в Турция двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. Домакините решиха мача в третата част, която спечелиха  с 25:11 точки. В последната четвърт гостите бяха по-добри, но не успяха да стигнат до обрат.

За победителите, за които това беше дебют в турнира, се отличиха Колтън Айверсън с 16 точки и Кени Гейбриъл с 12 точки и 10 борби.

За "Барселона" най-полезни бяха Джъстин Доелман с 14 точки и Ефстратиос Перпероглу с 11 точки.