"Берое" надигра "Левски" в Стара Загора

"Берое"-"Левски"

"Берое" победи гостуващия "Левски" с 80:70 (24:17, 20:18, 14:23, 22:12) точки в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. За домакините от Стара Загора това е пети успех от началото на сезона, а за "сините" - пето поражение. Баскетболистите на "Берое" водеха през цялото първо полувреме и на почивката имаха аванс от 44:35. Гостите от София изиграха силна трета четвърт, а след серия от 23:9 направиха обрат - 58:53. До края на частта домакините изравниха 58:58. Възпитаниците на Любомир Минчев решиха изхода на двубоя, след като записаха 18:2 в началото на последните десет минути и излязоха напред в резултата с 16 точки - 76:60. До края на срещата те не допуснаха обрат.

Робърт Мур и Тихомир Желев бяха най-резултатни за успеха с по 15 точки. С 13 точки се отличи Тенчо Тенчев. Станислав Ваклинов също изигра силен мач и записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби. За гостите от София капитанът Павлин Иванов и Христо Николов вкараха по 18 точки. Със 17 точки се отчете Алекс Симеонов.