Ани Вангелова се класира за втория кръг на турнира в Анталия

Ани Вангелова
Снимка: tclevski.com

Ани Вангелова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. 22-годишната софиянка победи квалификантката Анастасия Федоришин (Украйна) с 6:0, 6:2 за час на корта, след като взе 10 от първите 11 гейма в мача.

Така тя заработи 1 точка за световната ранглиста и 196 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне третата в схемата Альона Сотникова (Украйна).

Националката на България за "Фед къп" Диа Евтимова вчера си осигури място във втория кръг. Поставената под номер 2 Евтимова ще играе утре срещу Арина Фолтс (Узбекистан). На двойки Вангелова и Ани Доналдсън (Австралия) загубиха в първия кръг от номер 3 Ани Амирагян и Альона Сотникова (Украйна) с 2:6, 2:6.