Русия започна с победа над Финландия в Берлин

Русия започна с победа участието си в олимпийската квалификация по волейбол за мъже в Берлин. В мач от втора група, където е и отборът на България, олимпийските шампиони надиграха с 3:0 гейма, в отделните части  25:17, 25:16, 25:18 точки състава на Финландия.

Руският отбор превъзхождаше своя противник на всички елементи, като финландците записаха само една точка от блокада за целия двубой. Най-резултатен за победителите беше Максим Михайлов с 15 точки. Оли-Пека Оянсиву отбеляза 11 точки за скандинавците.

В сряда  България започва участието си на турнира в германската столица с мач срещу Финландия. Четвъртият отбор в групата на квалификацията за Рио де Жанейро 2016 е европейският шампион Франция.

След срещата  главният треньор на Русия Владимир Алекно отбеляза, че за неговия отбор е било важно да изпробва залата

Изпълнихме задачата. По-добре изпробвахме залата, защото имахме само една тренировка в нея. Направихме първата стъпка.

Днес имаше активна ротация. Дали е било важно всички да почувстват атмосферата?

Вие разбирате, че ако човек през цялото време седи на пейката и в необходимия момент ви потрябва, то е трудно да му кажеш: "Хайде, спасявай Русия".

Утре навярно ще има съвършено друг волейбол?