"Спортинг" Хихон взе баското дерби срещу "Реал" Сосиедад

Антонио Санабрия реализира хеттрик за победата на "Спортинг" Хихон с 5:1 над "Реал" Сосиедад в първи мач от 21-ия кръг на испанското първенство. По този начин Хихон прекрати серията от пет поредни мача без победа и се измъкна от зоната на изпадащите, поне преди останалите мачове от кръга. Новакът е 17-ти с 18 точки, докато Сосиедад остава 13-и с 21 точки.

Неприятностите за Сосиедад започнаха едва 15 секунди след първия съдийски сигнал, когато вратарят Херонимо Рули не се намеси убедително и позволи на Карлос Кармона да открие резултата в полза на Хихон. Дани Нди покачи на 2:0 в 9-та минута, а гостите намалиха чрез Карлос Вела в 37-та минута. Последва рецитал на Тони Санабрия, който отбеляза първия си гол минута преди почивката, а през втората част добави още две попадения за крайното 5:1.