"Рома" победи "Сасуоло", излезе на четвърто място в Италия

"Рома" победи с 2:0 като гост "Сасоуло" в първа среща от 23-тия кръг на футболното първенство на Италия.

Със спечелените три точки "вълците" се изкачиха на четвърто място в класирането с 41 точки. Те са с по-добра голова разлика от "Интер", който е домакин на "Киево" по-късно днес. Сасуоло е на седма позиция с 33 точки.

Националът на Египет Мохамед Салах откри резултата още в 11-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Доменико Берарди пропусна дузпа за домакините в 88-ата минута, а в последните секунди на добавеното време Стефан Ел Шаарауи направи 2:0 за "Рома" след асистенция на Диего Пероти.

Гостите доиграха мача с 10 души, след като червен картон в 87-ата минута получи Раджа Наинголан.