Ивелин Попов с гол и асистенции срещу бившия си отбор "Литекс"

Ивелин Попов и съотборниците му от "Спартак" Москва победиха "Литекс" с 3:1
Снимка: spartak.com

"Литекс" загуби от "Спартак" (Москва) с 1:3 в контролна среща по футбол, играна на терена на спортния комплекс "Марбея". Най-добър на терена бе българският нападател на "Спартак" (Москва) Ивелин Попов, който вкара първия гол за московчани, подаде за втория и изработи дузпа, при която бе отбелязан третият гол.

В отбора на "Спартак" (Москва) като титуляр започна нападателят на българския национален отбор и футболист номер 1 на България за 2015 година Ивелин Попов, който игра през всичките 90 минути.

По взаимна договорка на двамата старши треньори – Любослав Пенев на "Литекс" и Дмитрий Алейничев на "Спартак" (Москва), бяха направени неограничен брой смени. През второто полувреме Любослав Пенев пусна в игра Малинов, Бумал и Цветков.

Първото полувреме завърши 1:1, като головете паднаха в самия край. В 40-ата минута руският защитник Владимир Гранат загуби топката в наказателното поле, която бе отнета от Бьорн Йонсен. Норвежецът с американски паспорт напредна, излезе сам срещу руския вратар Артьом Ребров и с удар по тревата откри резултата – 1:0 за "Литекс".

В 43-тата минута холандският нападател Куинси Промес изведе по отличен начин Ивелин Попов, който с едно докосване изпрати топката в мрежата на Евгени Александров – 1:1.

В 52-рата минута "Спартак" поведе в резултата, като в основата на гола бе българският нападател Ивелин Попов. След бърза атака на московчани Ивелин Попов намери по отличен начин включилия се в атаката защитник Евгений Макеев и той направи резултата 2:1 за "Спартак".

В 75-ата минута Ивелин Попов бе съборен в наказателното поле и испанският съдия отсъди дузпа за нарушението срещу българина. От бялата точка холандецът Куинси Промес бе точен – 3:1 за "Спартак" (Москва), при който резултат прозвуча последният съдийски сигнал.

Старши треньорът на "Литекс" (Ловеч) Любослав Пенев започна мача със следния стартов състав: Александров, Горанов, Перес, Недялков, Петров, Станоев, Колев, Ангелов, Арсениу, Шопов, Йонсен.