Голово шоу на "Олимпико"

"Лацио" - "Верона" 5:2

"Лацио" разгроми гостуващия "Верона" с 5:2 в изтеглен мач от 25-ия кръг на италианското футболно първенство и прекъсна серия от три срещи без победа и отбелязан гол в Серия А.

Двубоят на "Олимпико" се игра пред полупразни трибуни заради наказание за расистки обиди на феновете на столичани.

С успеха възпитаниците на Стефано Пиоли събраха 36 точки и се изкачиха на седмо място в класирането.

"Верона" остана последен с 15 точки и със само една победа през сезона досега.

Домакините имаха превъзходство, но успяха да открият резултата едва в края на първото полувреме, когато Алесандро Матри се разписа с удар по тревата по диагонала след подаване на Данило Каталди.

Стефано Маури удвои малко след почивката, а в 69-ата минута Фелипе Андерсон се разписа след асистенция на Матри за 3:0.

Двубоят изглеждаше решен, но Леонардо Греко бързо върна един гол от фаул, а в 79-ата минута Лука Тони вкара след пас на Павел Вшолек, за да върне интригата.

"Лацио" реагира веднага и три минути по-късно при контраатака резервата Мирослав Клозе нахлу вдясно в пеналта и центрира отлично към непокрития Балде Кейта, който от с прецизен удар от въздуха от 13-14 метра не даде шансове на Пиерлуиджи Голини.

В самия край Жилберто повали Сенад Лулич в наказателното поле и Антонио Кандрева оформи успеха на "Лацио" от бялата точка.