Григор Димитров на полуфинал в Делрей Бийч след успех над Манарино

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Делрей Бийч след успех над Адриан Манарино с 2:0

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже в Делрей Бийч, който е с награден фонд 577 хиляди щатски долара. В четвъртфинален мач той победи Адриан Манарино от Франция с 6:4 и 7:5 след един час и 35 минути игра. 27-годишният Манарино беше сред участниците в АТП турнира по тенис в софийската "Арена Армеец" и записа две победи в София, преди да бъде елиминиран на четвъртфиналите от бъдещия победител Роберто Баутиста Агут. В полуфиналите Григор Димитров ще играе срещу американеца Рам Раджийв, който отстрани Бенямин Бекер от Германия. С класирането си за полуфиналите в Делрей Бийч българският тенисист си осигури 90 точки за световната ранглиста и 24 800 долара от наградния фонд на турнира във Флорида.

Григор Димитров, който е поставен под номер 4 в схемата, в първия сет използваше отлично началния си удар и загуби само три точки при свой сервис. Адриан Манарино, поставен под номер 8 в схемата и 49-ти в световната ранглиста, обаче също беше на висота и така срещата вървеше гейм за гейм. Развръзката настъпи в 10-ия гейм, когато Григор Димитров поведе с 40:0. Манарино успя да спаси две от възможностите за пробив, но при третата Димитров успя да изкара французина на мрежата и с минаващ удар да спечели сета - 6:4. Развръзката на мача настъпи във втория сет, когато при резултат 5:5 българинът сервираше. Димитров сбърка при първите си два сервиса и Манарино поведе с 15:0, но след това хасковлията бе безупречен, спечели сета и поведе с 6:5, а след това проби французина и спечели сета със 7:5 и с това и мача.