Цветана Пиронкова приключи участието си в Доха още в първия кръг

Цветана Пиронкова приключи участието си в Доха

Цветана Пиронкова приключи участието си още в първия кръг на тенис турнира в Доха с награден фонд 2 милиона 800 000 долара. Първата ни ракета отстъпи пред Сара Ерани (Италия) с 6:1, 5:7, 3:6 след 2 часа 19 минути игра.

Началото на двубоя срещу финалистката на "Ролан Гарос" от 2012 година беше добро за пловдивчанката, която взе пет последователни гейма, за да се поздрави с победа в първия сет. Във втората част 28-годишната българка успя да преодолее изоставане от 0:4 до 4:4, но при 5:6 допусна пробив и Ерани изравни резултата.

17-ата в света италианка, която в събота в Дубай спечели деветата си титла в турнирите на УТА, започна по-добре в решаващия трети сет и поведе с 3:1. Пиронкова бързо изравни за 3:3, но след това 28-годишната Ерани направи нова серия от три поредни гейма, за да спечели мача.