Красимир Терзиев никога не е обичал простите неща, видимите неща, онези, които са на повърхността. Винаги търси нещо повече, което можем да видим на заден план. Това обясни кураторът на изложбата Мария Василева. Той е завършил живопис и винаги е правил живопис, независимо, че е по-известен като художник на дигиталните медии, разказа още Василева, според която Терзиев се опитва да разтегли границите на живописта и търси отговор на въпроса какво е тя днес и дали това класическо изразно средство успява да устоява на времето и да бъде все още актуално. В една от творбите си той свързва дигиталното с ръкотворното и прелива едното в другото, продължи изкуствоведът и подсказа, че изложбата е много странна и заради начина, по който художникът борави със самата материя.
В изложбата не присъстват директни политически мотиви, но живеем в сложен оптически свят, откъдето ни "гледат" много неща, сподели самият Красимир Терзиев. Според него изложбата се занимава и с въпроса за природата на живописта и на диалога между зрителя и живописното платно.
Чрез творбите си не правя твърдения за възхода или падението на една или друга медия, признава художникът:
Живеем в свят на конвергенция между медиите и динамиката между старо и ново, между аналогово и дигитално е много сложна. По-скоро винаги ме е интересувало пречупването на жанровете - например превръщането на един мобилен телефон в част от живописна композиция.
Повече за изложбата - в звуковия файл.