" Рома" се изкачи на третото място в италианското първенство

Емполи - Рома 1:3

Рома победи с 3:1 като гост срещу Емполи и се изкачи на третото място в италианското първенство.

Още в петата минута Стефан Ел Шавауи изведе "вълците" напред в резултата след асистенция на Диего Пероти.

Точно 17 минути по-късно Ервин Закунович си вкара автогол и изравни резултата в полза на домакините, чиято радост беше кратка. В 27-ата минута Миралем Пянич отново даде аванс в полза на столичани.

Малко повече от четвърт час преди края на срещата Ел Шарауи отблизо след добавка на празна врата оформи крайния резултат 3:1.

В добавеното време на мача Марио Руй получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Шестата поредна победа позволи на Рома да се изкачи на трета позиция в класирането с актив от 53 точки. Емполи е на десето място с 34 точки.