"Берое" победи "Локомотив" Пловдив в зрелищен мач

Берое-Локомотив Пловдив 5:2

Берое завоюва победа с 5:2 у дома срещу Локомотив Пловдив в мач от 29-ия кръг на "А" група.

Старозагорци изиграха силно първо полувреме и до почивката водеха с 3:0, но през втората част гостите от Пловдив успяха да върнат интригата след два гола на вездесъщия Мартин Камбуров и направиха интересни последните минути на мача.

Двубоят започна отлично за Берое, като още в 10-а минута реферът отсъди дузпа за домакините и показа червен картон за вратаря на Локомотив Ел Харуби.

Елиаш бе точен от бялата точка и изведе беройци напред в резултата.

Исмаил Иса покачи на 2:0 в 18-а минута след точен удар с глава след центриране на Спас Делев.

Малко по-късно дойде ред и на Делев да се разпише. Нападаталят бе оставен непокрит и с глава вкара за 3:0 в 26-а минута.

Старозагорци се успокоиха от комфортната преднина и това бе на път да им изиграе лоша шега през втората част.

Макар и с 10 души, гостите от Пловдив намериха сили да опитат обрат и в 53-а минута Мартин Камбуров намали на 1:3.  Ветеранът вкара с добавка след шут на Веселин Марчев.

В 73-ата минута реферът отсъди дузпа и в полза на Локомотив за нарушение срещу Марчев. Камбуров хладнокръвно реализира от бялата точка и вече е едноличен лидер в класацията при голмайсторите с 14 попадения.

Усилията на пловдивчани не стигнаха поне за равенство, като интригата приключи в 87-а минута, когато влезлият като резерва Станислав Костов вкара четвърти гол за Берое.

В 90-а минута нова добра атака на Берое завърши с пето попадение във вратата на гостите. Вратарят спаси удар на Исмаил Иса, а при добавката Неманя Милисавлевич насочи технично топката в далечния ъгъл за крайното 5:2.

Берое е трети в класирането с 42 точки, а Локомотив остава 5-и с 31 точки.

състави:

Берое: Благой Макенджиев, Емин Ахмед, Иво Иванов, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Том, Елиаш (65-Георги Сърмов), Неманя Милисавлевич, Георги Божилов (88-Бенджамин Морел), Спас Делев  (62-Станислав Костов), Исмаил Иса

Локомотив (Пловдив): Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Иван Иванов, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов (46-Веселин Марчев), Дани Кики, Пауло Телес (83-Емил Гъргоров), Димитър Велковски (12-Александър Витанов), Мартин Камбуров