от 07.00 часа

Григор Димитров на полуфинал в Истанбул с победа над Весели

Григор Димитров се класира за втора поредна година за полуфиналите на тенис турнира в Истанбул (Турция) с награден фонд 483 080 евро. Първата ни ракета победи Иржи Весели (Чехия) със 7:6, 6:1.

Чехът започна по-добре мача и с пробив поведе с 4:2, след което преднината му достигна 5:2. Димитров обаче върна пробива в деветия гейм, а след това изравни - 5:5. Двамата спечелиха следващите си подавания и така се стигна до тайбрек. В него Димитров нямаше проблеми и спечели със 7:1 точки. Във втория сет Димитров доминираше изцяло и даде само гейм на съперника си.

24-годишният хасковлия спечели 90 точки и 21 650 евро, а в спор за място на финала ще играе в събота срещу победителя от мача Иво Карлович (Хърватия) и Марсел Гранойерс (Испания).

В останалите два четвъртфинала Федерико Делбонис (Аржентина) победи Алберт Рамос (Испания) със 7:6, 6:4 и на полуфиналите ще играе срещу Диего Шварцман (Аржентина), който надделя над Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 5:7, 7:6, 6:2.