"Барселона" се върна на върха в испанското първенство

Бетис-Барселона 0:2

Барселона се върна на върха в класирането на испанското футболно първенство след успех с 2:0 като гост на Бетис в мач от 36-ия кръг.

Каталунците играха почти час с човек повече, но бяха затруднени максимално от съперника.

Лионел Меси изработи и двете попадения след почивката, а възпитаниците на Луис Енрике събраха 85 точки и при победи срещу градския съперник Еспаньол и срещу застрашения от изпадане Гранада в последните два кръга ще си гарантират защита на титлата в Примера дивисион.

Домакините от Бетис останаха с човек по-малко в 37-ата минута, когато германският бранител Хайко Вестерман получи втори жълт и червен картон срещу грубо нарушение срещу Иван Ракитич.

Макар и с човек повече, Барса имаше проблеми, но в 50-ата минута Ракитич се възползва от неразбирателство между вратаря Антонио Адан и бранителя Херман Песея и отблизо прати топката в мрежата.

Девет минути преди края Меси изведе в чиста позиция Луис Суарес и уругваецът оформи успеха с 35-ия си гол за сезона в шампионата.