Пореден срив в играта на Григор Димитров и поредна изпусната титла

Григор Димитров за пореден път не успя да спечели титла от турнир от АТР

Григор Димитров загуби със 7:6, 6:7 и 0:6 финала на турнира в Истанбул с награден фонд над 480 хиляди евро от Диего Шварцман от Аржентина и пропусна нова възможност да спечели пета титла в кариерата си. Българинът имаше предимство от 7:6 и 5:2, но отново не успя да затвори спечелен мач. Двубоят пък беше доста нетипчен за мъжки тенис, като двамата състезатели си размениха общо 17 пробива, а срещата продължи 2 часа и 47 минути.

Димитров показа невиждан досега изблик на ярост и неуважение към съперника, към съдията и към публиката в Истанбул, като в третия сет счупи три ракети. Последният изблик на нерви беше в шестия гейм, за който бе санкциониран от съдията и на практика предаде мача. Преди това Григор Димитров скъса кордажа на ракетите си пет пъти. В края на втория сет хасковлията получи и контузия, но не използва навреме медицински таймаут.

От своя страна, 23-годишният Шварцман, 87-ми в ранглистата, спечели първата си титла в надпревара от ATP.