Петър Петров стартира 11-ти във Франция

Петър Петров
Петър Петров има 11-и избор на стартовата линия за днешното "Гран при на Франция" от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българският пилот на "Кавазаки" зае именно тази позиция по време на съботния квалификационен манш, който завърши с време 24:57.699 минути и 56.182 секунди пасив от победителя Джефри Херлингс (Холандия, КТМ).

Петър Петров е на шесто място в генералното класиране на 250 кубиковия клас. Българинът има актив от 210 точки, но пилотите до десето място са вместени в само 13 пункта разлика.

Вторият български пилот в шампионата Майкъл Иванов, който кара с мотор на КТМ, ще стартира от 19-о място. Ако успее да го запази или подобри, той ще спечели точки за световния шампионат за първи път от 6-и март насам.