Волейболистите ни загубиха и от Сърбия в Световната лига

Цветан Соколов

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби от Сърбия с 0:3 (26:28, 25:27, 18:25) гейма във втория си мач от Световната лига в Калининград. Топреализатор в мача стана диагоналът на българския тим Цветан Соколов с 20 точки. Тодор Скримов добави 10 точки, а капитанът Виктор Йосифов завърши с 8 точки. За Сърбия с 18 точки приключи Урош Ковачевич.

В края на първия гейм българите водеха с 24:23, а след това пропуснаха втори шанс да затворят частта след грешка от сервис. При последната точка за Сърбия имаше доста спорове и нерви, но в крайна сметка съдиите присъдиха пристъпване на Сеганов. В края на втория гейм при 25:25 сърбите спечелиха две поредни точки и затвориха частта, а в третия гейм нямаха проблеми и след 25:18 затвориха мача след 111 минути.

Поражението е второ за националите, след като в първия ден те отстъпиха на световния шампион Полша с 1:3 гейма. Сърбите са на първо място в класирането с два успеха. На старта финалистът от миналогодишното издание на турнира надигра домакина Русия с 3:0 гейма. В неделя България излиза срещу Русия. Двубоят е от 20:10 часа българско време.

Състав на България: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 20, Тодор Скримов 10, Николай Пенчев 5, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 5, Владислав Иванов-либеро (Методи Ананиев, Трифон Лапков, Мирослав Градинаров, Любомир Агонцев).