от 07.00 часа

Франция на четвъртфинал след обрат над Ейре

Домакинът Франция се класира за четвъртфиналите на Евро 2016 след обрат и победа над Ейре с 2:1. Ирландците поведоха още във 2-та минута с гол на Робърт Брейди от дузпа, отсъдена от италианския съдия Никола Рицоли. Голът разтрои играта на "петлите" и почти през цялото първо полувреме те трябваше да признаят превъзходството на коравите момчета на Мартин О'Нийл.

В герой за домакините се превърна играчът на "Атлетико" /Мадрид/ Антоан Гризман, който в разстояние на 155 секунди на два пъти се разписа във вратата на Дарън Рандолф и направи обрат в резултата. Пет минути след второто му попадение Шейн Дъфи от Ейре получи червен картон и това още повече усложни нещата за ирландците на стадиона в Лион, независимо от мощната подкрепа, която имаха от своите сънародници по трибуните.

Така, оформеното 2:1 в 61-та минута, се запази до края и тимът на Дешан отива на четвъртфинал.