от 07.00 часа

Германия напред след успех над Словакия с 3:0

Снимка: Sportal.bg

Световният шампион Германия победи с лекота Словакия с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на Евро 2016. Джером Боатенг откри резултата още в 8-та минута и това рано показа кой ще диктува събитията на терена. Марио Гомес /43-та/ и Юлиан Драхслер /63-та/ узакониха тоталното превъзходство на отбора на Йоаким Льов, който в определени моменти поигра и за публиката - нещо нетипично за немците, които почти винаги дават толкова, колкото е необходимо за победата.

Месут Йозил пропусна дузпа в 13-та минута, но това не повлия на игровото настроение в германския състав. За играч на мача беше определен Юлиан Драхслер, който сновеше от едното до другото наказателно поле като млад финикиец, без умора. На четвъртфинала Бундестимът очаква победителя от двойката Италия - Испания.