от 12.00 часа

Григор Димитров в третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Първата ни ракета победи Жил Симон (Франция) с 6:3, 7:6, 3:6, 6:4 за 3 часа. Двубоят се доигра днес, след като снощи беше прекъснат заради дъжд във втория гейм.

Българинът спечели първия сет, след като взе подаването на съперника си в четвъртия гейм. Във втората част двамата си размениха по един пробив, след което се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 4:0 и без проблеми спечели със 7:1. Жил Симон доминираше в третата част. Той направи ранен пробив, след което още един за 5:2. В четвъртия сет хасковлията преодоля пасив от 2:4 и след четири поредни гейма приключи двубоя.

Полуфиналистът от 2014 година Димитров изравни постижението си от миналата година, когато също достигна до третия кръг в Лондон. В третия кръг съперник на най-добрият ни тенисист ще е Стийв Джонсън (САЩ).

26-годишният американец е 29-ти в световната ранглиста. Спечелил само една титла в кариерата си до момента. Двамата са си разменили по една победа до момента. Българинът спечели на "Уимбълдън" през миналата година със 7:6(, 6:2, 7:6, след което загуби на турнира във Вашингтон с 3:6, 6:1, 3:6.