Eмисия новини
от 17.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Медалистите от третия състезателен ден на олимпийските игри в Рио де Жанейро

Николо Камприяни
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Всички медалисти от третия ден на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро:

  спортна стрелба, 10 метра пушка мъже:
 1. Николо Камприяни (Италия)  - 206,1 точки
 2. Сергий Кулиш (Украйна)  - 204,6
 3. Владимир Масленников (Русия) - 184,2
  ---------------------------------------
43.Антон Ризов (България)  - 617,3 точки (в квалификациите)

  спортна стрелба, трап (мъже):
 1. Йосип Гласнович (Хърватия)  
 2. Джовани Пелиело (Италия)  
 3. Едуард Линг (Великобритания)

  джудо, категория до 57 кг (жени):
 1. Рафаела Силва (Бразилия)
 2. Сумия Дорсурен (Монголия)
 3. Телма Монтейро (Португалия) и Каори Мацумото (Япония)

  джудо, категория до 73 килограма (мъже):
 1. Сохей Оно (Япония)
 2. Рустам Оруджов (Азербайджан)
 2. Лаша Шавдатуашвили (Грузия) и Дирк ван Тихелт (Белгия)

  вдигане на тежести, категория до 58 килограма (жени):
 1. Суканя Срисурат (Тайланд)  - 240 килограма двубой (110 кг изхвъляне и 130 кг изтласкване)
 2. Пимсири Сирикаев (Тайланд)  - 232 (102+130)
 3. Хсин-чун Куо (Тайван)  - 231 (102+129)

  скокове във вода, синхронни скокове от 10-метрова кула (мъже):
1. Айсън Чън/Юе Лин (Китай)  - 496.98 точки
2. Дейвид Будиа/Стийли Джонсън (САЩ)  - 457.11
3. Томас Дейли/Даниел Гуудфелоу (Великобритания) - 444.45

  фехтовка, сабя (жени):
 1. Яна Егорян (Русия)
 2. София Великая (Русия)
 3. Олга Харлан (Украйна)

  спортна гимнастика, отборно (мъже):
 1. Япония (Кохей Учимура, Риохей Като, Юсуке Танака, Коджи Ямамуро, Кендзо Ширай) - 274.094 точки
 2. Русия (Иван Стретович, Николай Куксенков, Давид Белявский, Денис Аблязин, Никита Нагорний) - 271.453   
 3. Китай (Дън Шунду, Лин Чаопан, Чжан Чънлун, Лю Ян, Ю Хао) - 271.122   

  Ръгби-7 (жени):
 1. Австралия - 2. Нова Зеландия - 24:17
 3. Канада - 4. Великобритания - 33:10

  плуване, 200 метра свободен стил, мъже:
1. Сун Ян (Китай)  1:44.65 минути  
2. Чад ле Кло (Южна Африка)  1:45.20   
3. Конър Дайър (САЩ)  1:45.23

  плуване, 100 метра гръб, жени:
1. Kaтинка Хошсу (Унгария)  58.45 секунди
2. Kaтлийн Бейкър (САЩ)  58.75   
3. Kайли Масе (Канада)  58.76
3. Фу Юанхуей (Китай)  58.76  

  плуване, 100 метра гръб, мъже:
1. Райън Мърфи (САЩ)  51.97 секунди, олимпийски рекорд
2. Сю Цзяюй (Китай)  52.31   
3. Дейвид Плъмър (САЩ)  52.40   

  плуване, 100 метра бруст, жени:
1. Лили Кинг (САЩ)  1:04.93 минути, олимпийски рекорд
2. Юлия Ефимова (Русия)  1:05.50   
3. Kейти Мейли (САЩ)  1:05.69

  вдигане на тежести, категория до 62 килограма, мъже
1. Оскар Фигероа (Колумбия)  - 318 кг (142 кг в изхвърлянето и 176 кг в изтласкването)   
2. Еко Юли Ираван (Индонезия) - 312 кг (142 и 170)
3. Фархад Харки (Казахстан)  - 305 кг (135 и 170.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.