"Борусия" Дормунд разгроми "Волфсбург"

"Борусия" Дортмунд разгроми "Волфсбург" с 5:1 като гост в среща от 4-тия кръг на Бундеслигата.

С успеха Дортмунд събра 9 точки и оглави класирането преди останалите мачове от кръга.

Рафаел Герейро откри резултата в 4-тата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг направи 2:0 до почивката.

През втората част Даниел Дидави върна един гол за "Волфсбург" в 53-тата минута и даде надежди на феновете за обрат, но само 5 минути по-късно Усман Дембеле върна аванса от два гола за Дортмунд.

Два бързи гола на Обамеянг (62) и Лукаш Пишчек (73) оформиха разгромната победа на гостите.

Дортмунд вкара 17 гола за последните си три мача в рамките на осем дни след двете победи с по 6:0 над "Легия" Варшава в Шампионска лига и над Дармщад в Бундеслигата и успеха над "Волфсбург".

"Айнтрахт" Франкфурт победи "Инголщад" с 2:0 и е един от четирите отбора с 9 точки в класирането.

"Айнтрахт" нанесе своя удар в края на първото и началото на второто полувреме. Давид Абрахам откри в добавеното време на първата част, а Бастиан Очипка направи 2:0 след мощен удар от далечно разстояние в 50-ата минута.

"Хамбургер" загуби при гостуването на "Фрайбург" с 0:1 и продължава без победа от началото на сезона. Тимът има едва една точка и е в дъното на таблицата, като това постави старши треньора на "Хамбургер" Бруно Лабадия под сериозно напрежение.

Нилс Петерсен вкара единствения и победен гол за "Фрайбург" в 69-ата минута на мача.