Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Детската лидерска академия и тази година обучава деца от 5-и и 6-и клас

Преди да научим децата да развият лидерския си потенциал, ние намираме тези деца чрез специфичен тест.

Това каза за предаването "Хоризонт до обед" Бистра Георгиева, директор на Детската лидерска академия. Досега академията е намирала децата от 5-и и 6-и клас чрез помощта на педагозите от – 120-о, 104-то и 192-ро училище.

Засега възпитаниците са "абсолютно индиферентни" към политиката, допълни тя. Програмата обаче е подходяща за всички деца с потенциал, които са от 1-ви до 12-и клас. На въпрос как самите деца възприемат лидерството, тя каза:

Много е интересно! Ние много пъти сме им задавали този въпрос. В 90% от случаите, отговорът се върти около това, че лидерът е човек, който се грижи за други хора, който ги вдъхновява, който ги мотивира, който ги води към една обща цел.

Интервюто на Савелина Савова с Бистра Георгиева можете да чуете от звуковия файл.
Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.