Александрина Найденова се класира за втория кръг на турнира в Лючжоу

Александрина Найденова

Александрина Найденова се класира за втория кръг на тенис-турнира на твърди кортове в китайския град Лючжоу с награден фонд 50 хиляди долара. Найденова се наложи над Я-Суан Лий (Тайван) с 6:3, 7:6(5) за 96 минути. 24-годишната българка, която пласира 7 аса в мача, стартира добре и поведе с 4:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Найденова на два пъти пропиля пробив аванс, след което отрази четири сетбола при собствен сервис при 5:6, за да стигне до крайния успех със 7:5 точки в тайбрека. Следващата й съперничка е китайката Лин Чжу, четвърта в схемата. Найденова заработи 8 точки за световната ранглиста и 760 долара.

В схемата на двойки Найденова и представителката на домакините Сяоди Ю, поставени под номер 1, още вчера си осигуриха място на четвъртфиналите, където ще срещнат китайките Ихун Ли и Ифан Ван.