"Локомотив" (ГО) победи "Славия"

Футболистите на "Локомотив" (Горна Оряховица) (с черно-бели екипи) надиграха "Славия"

„Локомотив“ (Горна Оряховица) победи с 1:0 „Славия“ в първата среща от 12-ия кръг на Първа футболна лига. Домакините бяха по-активния тим през цялата среща, а единствения гол отбеляза Йордан Апостолов в 58-ата минута.

Тогава Игор Джоман се извъртя, подаде майсторски на Апостолов, който стреля от въздуха. Стражът на „Славия“ Марио Кирев изби топката, но тя влезе във вратата му.

В 85-ата минута Кирев излезе извън наказателното поле, за да избие топката, но се размина с нея. Коженото кълбо попадна в Тихомир Кънев, който отправи удар към опразнената врата на „Славия“, но не улучи.

Преди двубоя главният съдия Георги Кабаков бе награден за 100 ръководени мача в елита на българския футбол. На централната трибуна на стадиона беше и селекционерът на националния ни отбор по футбол Петър Хубчев.