"Нефтохимик" надигра "Пирин" с голове през втората част

"Нефтохимик"-"Пирин"

С голове през втората част "Нефтохимик" победи с 3:1 у дома "Пирин" (Благоевград) в среща от 13-ия кръг в Първата ни футболна лига. През първата част играта беше равностойна, но головите опасности пред двете врати липсваха.

В 28-ата минута Йордан Йорданов стреля опасно извън наказателното поле, но вратарят Красимир Костов се намеси решаващо и предотврати попадението. Само две минути след това Ндуе Муйеци изведе Даниел Младенов, но нападателят на гостите се засуети и не достигна до опасен удар към Янко Георгиев.

В самото начало на втората част домакините от Бургас бяха значително по-активни. Първо в 53-ата минута Костадин Хазуров беше изведен в наказателното поле, но стреля неточно. Пет минути по-късно бургазлии поведоха в резултата. Иван Вълчанов получи топката по крилото и навлезе в наказателно поле, откри си пространство и с точен удар не остави шансове за вратаря Костов.

В 61-ата минута домакините направиха резултата 2:0, след като Марко Ранджелович с глава засече центриране от ъглов удар на Мариян Огнянов. В 64-ата минута гостите се върнаха в срещата с гол на резервата Владислав Златинов. Нападателят получи топката от Тони Тасев в наказателното поле и с плътен удар реализира почетното попадение във вратата на "зелените".

Само пет минути след това гостите останаха в намален състав на терена заради червен картон на Орлин Старокин, който получи две официални предупреждения в рамките на само десет минути. В 81-ата минута Станислав Костов от "Пирин" стреля от движение, но на пътя на топката застана Николай Дюлгеров. Гостите имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия Тихомир Алексов.

В последната минута на редовното време на двубоя Костадин Хазуров се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Тони Тасев срещу Михаел Орачев.

Във временното класиране "Нефтохимик" вече има актив от 11 точки на 12-а позиция в Първа лига, докато "Пирин" е с три точки повече на десетото място в класирането.

Мач от 13-ия кръг в Първа професионална лига:
"Нефтохимик" - "Пирин" 3:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Иван Вълчанов 58, 2:0 Марко Ранджелович 61, 2:1 Владислав Златинов 64, 3:1 Костадин Хазуров 90-дузпа;
червен картон: Орлин Старокин - "Пирин" 69;
жълти картони: Ангел Грънчов, Емануил Манев, Станислав Маламов, Костадин Хазуров - за "Нефтохимик", Румен Сандев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Тони Тасев - за "Пирин";
съдия: Тихомир Алексов;